Išleistas 2018 metų gimnazijos kalendorius

2018 metais ir Lietuvos valstybė, ir mūsų gimnazija švenčia savo šimtmetį. Gimnazijos šimtmetis startuoja jau dabar: gimnazijos administracija dovanoja mokytojams, mokiniams, darbuotojams 2018 metų gimnazijos kalendorių, kuriame suguldytos gražiausios mokyklos gyvavimo akimirkos, tradicijos, istorinės datos ir kt.

Nuoširdžiai dėkojame kalendoriaus leidybinei grupei – mokytojams Gintarei Žindulienei, Raimondui Daukšai, Beatai Viederienei, Kristinai Žiedelienei, neformalaus ugdymo organizatorei Aušra Skačkauskienei.

Gimnazijos direktorė Daiva Dapšauskienė

Adventinio vainiko pynimo vakaras

Kai pirma šalna pakanda  lapus ir vėjas baldosi už lango, artėja Adventas. Žengiame paskutinį žingsnį į žvarbią gruodžio naktį. Lėtai nutupia snaigė ant delno. Norisi tvirtai suspausti, kad niekur nedingtų šis trapus mažytis stebuklas nešantis širdin šviesias viltis, nemeluotą džiaugsmą, švelnumą!

Adventas –  tinkamiausias metas, kad patikėtume galį nusimesti senųjų metų naštą, tai tarsi kvietimas sustoti, kad apsidairytume, ar šalia mūsų  nėra pamirštų ir nelaimingų. Mes esame geranoriški, galbūt kažkam labai reikalingi. „Mes patys esame šviesa, mes patys esame saulė, todėl neaimanuokime, jei aplinkui tamsu, mes nemokame sau kelio nušviest. Kiekvienas nešam sielą lyg žibintą“, – taip sakė poetas Vytautas Mačernis.

Nuoširdžiai dėkojame mokytojai sesei Elijai už adventinio vainiko pynimo vakarą, už supažindinimą su krikščioniškais simboliais, už sukurtą dvasinio šventumo nuotaiką ir gimnazijos bendruomenės telkimą bendrystei.

Dalyvavome mokinių kūrybos ir žinių konkurse „Korupcija man – ne draugas 2017“

Gruodžio 8 d., Tarptautinę antikorupcijos dieną, Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriuje vyko mokinių kūrybos ir žinių konkursas „Korupcija man – ne draugas“. Renginį organizavo Moksleivių namai.

Konkurse dalyvavo 5-osios ir V. Žemkalnio gimnazijų, M. Karkos pagrindinės mokyklos, „Žemynos“ ir „Saulėtekio“ progimnazijų 7-10 klasių komandos. Mokiniai parengė pilietinę poziciją atspindinčius komandų prisistatymus, atliko įvairias kūrybines užduotis: kūrė ir originaliai pateikė antikorupcinio kokteilio receptą, vertino, ar yra korupcijos apraiškų įvairiose gyvenimiškose situacijose, sprendė kryžiažodį ir taip pasitikrino žinias apie šį neigiamą socialinį reiškinį, plėtė savo akiratį šia tema.

Mokinius vertino Savivaldybės, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Moksleivių namų atstovų komisija. Nugalėtoja tapo „Saulėtekio“ progimnazijos komanda „Teisingumo lyga“, antri – 5-osios gimnazistai („Nepaperkamieji“), trečia – „Žemynos“ progimnazijos „Komanda „X“. Jiems įteiktos Savivaldybės bei STT atminimo dovanėlės.

Panevėžio 5-os gimnazijos mokinių komanda „Nepaperkamieji“:

Martynas Gaudzė

Vilija Kalibataitė

Ugnė Radžiūtė

Edgaras Iljinas

Mokinius paruošė socialinė pedagogė Jelena Užalinskienė

Skelbiame šventinius renginius ir visus kviečiame dalyvauti!

Šv. Kalėdos tampa šilumos, jaukumo ir tyrumo laikotarpiu – šventa tradicija, kuri niekada nepraranda savo tikrosios dvasios.

Nors Kalėdų dvasia yra  nematoma, rankomis negalime paliesti jos šilumos ir akimis pamatyti visų stebuklų, mes jaučiame jos egzistavimą. Ją  pastebime tik  tuomet, kai pradedame gyventi akimirkomis, vedančiomis per trapų žiemos sniegą link paslaptingosios nakties stebuklų išsipildymo. Mes tikime, kad Jūs išgirsite Kalėdų senelio juoką, nykštukų pakuojamų dovanų šnaresį ir pakinkytų elnių pėdų trypčiojimą.

Mūsų gimnaziją jau užlieja Kalėdų dvasia…

Skelbiame šventinius renginius ir visus kviečiame dalyvauti:

Gruodžio 14 d. (ketvirtadienis) – Muzikos studijos muzikinė kalėdinė pertrauka „Nepraeik pro šalį“ gimnazijos erdvėse

Gruodžio 14 d. (ketvirtadienis) 16 val. – Adventinė popietė gimnazijos bendruomenei daugiafunkciniame centre Toliau skaityti „Skelbiame šventinius renginius ir visus kviečiame dalyvauti!“

Fotokonkurso „Panevėžys – mano miestas“ lyderis – Simonas Baronas, IIIb klasė

Apdovanoti fotokonkurso „Panevėžys – mano miestas“ laureatai

Panevėžio miesto savivaldybėje atidaryta 11-ojo moksleivių fotografijų konkurso „Panevėžys – mano miestas“ nugalėtojų darbų paroda, apdovanota 12 laimėtojų

Šiemečio konkurso lyderiais tapusiems Simonui Baronui (5-oji gimnazija) ir Kostui Kraniauskui (K. Paltaroko gimnazija) įteiktos 100 Eur vertės dovanų kortelės.

Fotografijų parodą Savivaldybės I a. fojė kviečiame apžiūrėti iki gruodžio 31 d.

Skaitykite daugiau: https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/apdovanoti-fotokonkurso-panevezys-mano-miestas-laureatai/