Projektai

„Erasmus+“ tai 2014-2020 m. ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, kurios veikloje dalyvauja ir Panevėžio 5-oji gimnazija.

2018 m. lapkričio 5 d. finansavimas skirtas programos Erasmus+ KA2 tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektui „The role of ICT tools in motivating learning and increasing the quality of education (US-ICT)“ (IKT priemonių naudojimo vaidmuo skatinant mokymosi motyvaciją ir stiprinant mokymo(si) kokybę) Nr. 2018-1-RO01-KA229-049348_2.

Projektas jungia 4 Europos mokyklas iš Rumunijos (koordinatorius), Italijos, Lietuvos ir Turkijos. Projekto trukmė 24 mėnesiai.

Projekto koordinatorė gimnazijoje – IT mokytoja metodininkė Jolita Stankevičienė. Projekto veikloje kviečiami dalyvauti I-IV klasių gimnazistai. Atliekant įvairias projekto veiklas mokiniams padės IT, anglų kalbos, matematikos, fizikos, istorijos, dailės ir kitų dalykų mokytojai.

Projektas apima informacinių technologijų, programavimo bei robotikos integravimą į įvairių dalykų pamokas, orientuotas į STEM/STEAM (Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) ugdymą. Vyks mišrūs (mokinių ir mokytojų) mokymai, kuriuose dalyviai dirbs su įvairiomis kompiuterinėmis programomis, technologijomis bei robotais.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Today’s Scholars. Tomorrow’s Leaders

Nuo 1992-1993 mokslo metų JAV privačių mokyklų asociacijos įkurta nepelno siekianti organizacija ASSIST suteikia Lietuvos vidurinių mokyklų dešimtų klasių moksleiviams galimybę metus laiko (vienuoliktoje klasėje) mokytis JAV privačiose mokyklose. Tai puikų išsilavinimą teikiančios mokyklos, į kurias moksleiviai iš JAV ir viso pasaulio patenka konkursų būdu.  Nuo 2003-iųjų metų lietuvaičių moksleivių galimybę metus praleisti mokantis JAV remia Kazickų šeimos fondas. Kasmet šia galimybe sėkmingai pasinaudoja šeši ar septyni šalies moksleiviai.

Programai tobulėjant, o ir dėka Kazickų fondo prezidentės Jūratės Kazickaitės iniciatyvos, ASSIST programa bendradarbiavimui pasirinko tik pačias geriausias JAV privačias mokyklas.

Žinoma, Lietuvoje yra ne viena mainų programa, tačiau ASSIST ypatinga tuo, kad mokiniai gali mokytis privačiose Amerikos mokyklose, kurios – itin aukšto lygio. Besimokantiems čia tenka ne tik „pakloti“ nemenką sumą už vienerius mokslo metus, bet, kas svarbiausia, atitikti reikiamą žinių lygį. Vidutiniškai mokslo metai mokykloje, kuri suteikia mokiniui ir gyvenimo sąlygas, kainuoja apie 50 tūkst. JAV dolerių, tad nieko keisto, kad tiek Lietuvoje, tiek Vakarų Europoje yra nedaug šeimų, galinčių sumokėti tokią sumą.

Kazickų šeimos fondas jau daugelį metų skiria $21,000, padengdamas trijų moksleivių kelionės, pragyvenimo, draudimo išlaidas. Dar trys moksleiviai šiemet buvo paremti buvusių ASSIST programos studentų iš Lietuvos dosnumo ir energingos veiklos dėka. JAV Ambasada Vilniuje yra įsteigusi dvi papildomas stipendijas konkurso laureatams, kuriems sunku sumokėti nustatytą šeimos mokestį.

Trys iš septynių šiemet atvykusių stipendininkų, remiami Kazickų šeimos fondo, Gustė, Emilijus ir Gabija, reiškė padėką už šią galimybę tik atvykę į ASSIST orientacinį seminarą Bostone rugpjūtį. Emilijus mūsų gimnazijos mokinys.

Grįžę moksleiviai dalijasi per metus sukaupta patirtimi apie JAV, privačių mokyklų, bendruomenės kultūrą, gyvenimo būdą, mokymosi ir bendravimo ypatumus mokyklos bendruomenėje, su draugais ir visais aplinkiniais. ASSIST programos tikslas, kad ateityje šie studentai siektų panaudoti savo patirtį ir prisidėtų prie būsimų studentų galimybės išvykti studijuoti bei prie bendros Lietuvos ateities.

The Duke of Edinburgh’s International Award (arba DofE apdovanojimai) yra programa, sudaranti sąlygas jaunimui prasmingai praleisti laiką ir tobulinti praktinius įgūdžius, kurie bus naudingi ne tik būsimoje darbovietėje, bet ir įvairiose gyvenimo situacijose. Programos tarptautiškumo ir Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos paramos dėka, DofE apdovanojimai yra vertinami įvairių institucijų ir darbdavių ne tik Lietuvoje ir Europoje, bet ir visame pasaulyje.

Dalyvavimas DofE apdovanojimuose jaunam žmogui yra įdomi patirtis, išmokanti būti atsakingu, kantriu ir užsispyrusiu, gebančiu nepasiduoti ir siekti savo tikslų.

DofE apdovanojimų programa buvo sukurta 1956-ais metais, bendradarbiaujant karalienės Elžbietos (HRH Queen Elizabeth) vyrui Edinburgo hercogui princui Filipui (Prince Philip) ir vokiečių edukologui Kurt Hanui (Kurt Hahn).

Lietuva apie programą pirmą kartą išgirdo 1990-ais metais, kuomet programą pirmą kartą pristatė Britanijos gynybos atašė Col Nigel Lang. Vėliau, padedant „The Tiltas Trust“ fondui, buvo pradėtas pilotinis projektas dviejose Lietuvos mokyklose: Velžio ir Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje (beje ten programa vyksta iki šiol). Mokyklų mokiniai labai greitai įsitraukė į programą, pastebėjus jos akivaizdžią naudą nuspręsta programą plėtoti.

DofE apdovanojimų programos koordinatorė – etikos mokytoja Viktorija Kasperiūnienė