PEVA (Panevėžio ekonomikos ir verslo akademija)

 

 

 

 

 

 

 

Sekite Panevėžio ekonomikos ir verslo akademijos veiklą ir https://www.facebook.com/ekonomikosverslumo.akademija.

Panevėžio ekonomikos ir verslo akademija (PEVA) pradeda savo veiklą.

Panevėžio ekonomikos ir verslo akademiją įsteigė Mykolo Romerio universitetas (MRU), Panevėžio miesto savivaldybė ir Panevėžio 5-oji gimnazija. Akademijos užsiėmimuose kviečiami dalyvauti  vyresni kaip 16 metų jaunuoliai. Akademijos programos trukmė – vieneri metai. Užsiėmimai vyks šeštadieniais du kartus per mėnesį, mokslo metų pabaigoje planuojama dviejų dienų stovykla. Baigę programą mokiniai laikys egzaminą, o pažangieji gaus PEVA baigimo pažymėjimus. Mokiniams PEVA užsiėmimai bus nemokami.

 

Sveikiname pažangiausius klausytojus sėkmingai baigus Panevėžio ekonomikos ir verslo akademiją ir gavusius baigimo pažymėjimus!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kviečiame į paskutinę nuotolinę paskaitą  gegužės 16 dieną (šeštadienį) 11 val.:

SU LYDERIAIS APIE LYDERYSTĘ (AEVA IR PEVA)

 

 

Mieli PEVA klausytojai, kviečiame dalyvauti tarptautiniame konkurse, kuriame galėsite investuoti virtualius pinigus ir laimėti iki 1500 EUR:

 

http://sserfc.com/?fbclid=IwAR1PO23J45r22ontS3OeqcvMu3lhEBPECP9nABLlIU2ZIXwx0vemOM0nxGw

 Kas nori išbandyt savo jėgas investicinio portfelio valdyme?

SSE RIGA konkursas!

Jei kas nori – galiu ir pakonsultuoti.

Pagarbiai Greta Dapšauskaitė, Panevėžio 5-osios gimnazijos alumnė

 

 

 

Gegužės 2 d. paskaitos įrašas:

https://bigbluebutton.mruni.eu/playback/presentation/2.0/playback.html?meetingId=8200a0a8027a0404bda17cdefd5cb6ec99144d51-1588405646901

 

Šiek tiek informacijos apie ateities planus:

Gegužės 16 d. vyks paskutinė PEVA paskaita, kuriuos metu turėsite galimybę virtualiai pabendrauti su verslo profesionalais – planuojamas susitikimas su Panevėžio ir Alytaus verslininkais.

Po to laukia egzaminas, mokslo metų pabaiga ir PEVA baigimo diplomų įteikimas tiems, kurie jų nusipelnė, t. y.  gerai lankė užsiėmimus ir sėkmingai išlaikė egzaminą.

Galiausiai turėtų vykti 3 dienų stovykla (planuojama rugpjūčio pirmoje pusėje kartu Panevėžio ir Alytaus akademijų studentams). Numatoma labai įvairi ir įdomi programa.

Apie egzaminą ir stovyklą sužinosite vėliau, o dabar kviečiu ruoštis paskutinei paskaitai – susitikimui su verslininkais. Jau dabar pagalvokite, ko norėtumėte jų paklausti, nes numatomas susitikimo formatas – ne paskaita, o pokalbis ar galbūt diskusija.

 

Gegužės 2 d. 11 val. vyko priešpaskutinė PEVA paskaita.

Lektorius dr. Marius Laurinaitis

Tema : Intelektinės nuosavybės apsauga Internete – ką turi žinoti.

 

Sveiki, PEVA klausytojai,

Antroji nuotolinė paskaita jau rytoj, balandžio 18 d. (šeštadienį) 11.00 val. Kviečiame aktyviai dalyvauti! 
Prisijungimas į paskaitą: https://bigbluebutton.mruni.eu/gl/gin-tqm-gqn
Visa aktuali informacija apie paskaitą ir dalyvavimą joje – prisegtuose prieduose.
Iki rytojaus!

Ekonomikos ir verslo akademijos steigėjai.

 

 

 

 

 

 

 

NAUDOJIMOSI Big Blue Button PAVYZDYS (Ekonomikos ir verslo akademija)

Taip vyko balandžio 18 dienos nuotolinė paskaita:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ugnės Dūdaitės paskaita „Verslo kūrimo pradžiamokslis“ vyko nuotoliniu būdu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informuojame, kad PEVA veikla nesustoja – paskaitos vyks nuotoliniu būdu. Jau šį šeštadienį (2020 m. balandžio 4 d.) planuojama Ugnės Dūdaitės paskaita „Verslo kūrimo pradžiamokslis“.  Išsamesnę informaciją apie jūsų dalyvavimą PEVA veikloje nuotoliniu būdu ir prisijungimo kodus į jūsų elektrononinius paštus atsiųsime artimiausiu metu.

Š. m. kovo 7 d. (šeštadienio) Panevėžio ekonomikos ir verslo akademijos (PEVA) užsiėmimas: dėstytojo doc. dr. Mariaus Laurinaičio paskaita „Ko dar nežinome apie alternatyvias elektronines mokėjimo priemones, elektroninius pinigus ir mokėjimo įstaigų teikiamas paslaugas?“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dėstytojo doc. dr. Jusif Seiranov paskaitos „Ekonomikos uždavinių sprendimas“ skaidrės:

EVO Uzdaviniai Makro 2020 02 23

EVO Uzdaviniai Mikro, Verslas 2020 02 23

 

Laba diena, skubiai informuoju dėl PEVA užsiėmimo. Keičiasi laikas – paskaita perkeliama iš šeštadienio į sekmadienį!  

Š. m. vasario 23 d. (sekmadienį) 11.00 val. kviečiame į Panevėžio ekonomikos ir verslo akademijos (PEVA) užsiėmimą. 216 kabinete ir gimnazijos valgykloje vyks dėstytojo doc. dr. Jusif Seiranov paskaita „Ekonomikos uždavinių sprendimas“.  Dalyviai, turėkite skaičiuotuvus, rašiklius ir sąsiuvinius. 

Kviečiame PEVA klausytojus registruotis ir dalyvauti Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiados regioniniame etape. Olimpiadoje gali dalyvauti iki 10 vienos įstaigos mokinių. Registracija vyksta individualiai. Detali informacija pateikta čia:

Ekonomikos ir verslo olimpiados rengimo salygos

Ekonomikos ol. dalykinė programa ir literatūros sąrašas

rastas del ekonomikos olimpiados 2020

 

Lietuvos laisvosios rinkos institutas trečiąjį kartą organizuoja Nacionalinį ekonomikos egzaminą. Raginame visus norinčius dalyvauti, išbandyti savo jėgas ir laimėti puikių prizų.

Dalyviai varžysis trijose kategorijose: ekonomiškai raštingiausio moksleivio, studento ir piliečio. Kiekvienos kategorijos laimėtojas bus apdovanotas piniginiu prizu – 500 eurų. Projekto partneriai apdovanos antrų ir trečių vietų laimėtojus. Taip pat bus apdovanota ir aktyviausia mokykla bei mokytojas – mokytojui įteiksime 300 eurų prizą.

Nacionalinį ekonomikos egzaminą bus galima laikyti internete 2020 m. kovo 25 d. 10-20 val.  – www.ekonomikosegzaminas.lt.

Ten pat galima susipažinti su 2018 ir 2019 m. užduotimis.

Egzaminą organizuoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas. Užduotis rengia visų šalies aukštųjų mokyklų ekonomikos fakultetai, Lietuvos bankas, Finansų ministerija, Valstybinė mokesčių inspekcija, švietėjiškos organizacijos ir ekonomikos mokytojai.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Š. m. vasario 22 d. 11.00 val. kviečiame į Panevėžio ekonomikos ir verslo akademijos (PEVA) užsiėmimą. 216 kabinete vyks dėstytojo doc. dr. Jusif Seiranov paskaita „Ekonomikos uždavinių sprendimas“.  Dalyviai, turėkite skaičiuotuvus, rašiklius ir sąsiuvinius. 

 

Š. m. vasario 8 d. 11.00 val. vyko Panevėžio ekonomikos ir verslo akademijos (PEVA) užsiėmimas – doc. dr. Mangirdo Morkūno paskaita „Kur dingsta pinigai? Prekybininkų triukai parduotuvėje“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Š. m. sausio 25 d. 11.00 val. vyko Panevėžio ekonomikos ir verslo akademijos (PEVA) užsiėmimas: dėstytojo Lietuvos banko vyresniojo ekonomisto Vaidoto Šumskio paskaita „Finansinis švietimas ir investavimas“:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Š. m. sausio 11 d. 11.00 val. vyko Panevėžio ekonomikos ir verslo akademijos (PEVA)  dėstytojo doc. dr. Mariaus Laurinaičio paskaita  „Ar visi pinigai internete saugūs? Elektroniniai atsiskaitymai ir kriptovaliutos.“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lapkričio 30 d. 11.00 val. kviečiame į Panevėžio ekonomikos ir verslo akademijos (PEVA) užsiėmimą. Aktų salėje vyks dėstytojo dokt. Alius Sadeckas paskaita „Auksas ir pinigai. Kaip įvertinti pinigų vertę?“

Panevėžio ekonomikos ir verslo akademijos (PEVA) paskaitų tvarkaraštis yra čia:

tvarkaraštis

Prof. dr. Gintaro Černiaus, MRU ekonomikos ir verslo fakulteto dekano,

nuoroda į knygą, kad mokiniai galėtų pasiskaityti apie asmeninius finansus:

https://EBOOKS.MRUNI.EU/pdfreader/nam-kio-finans-valdymas25184/1/nam%C5%B3+%C5%ABkio+finans%C5%B3+valdymas
[1]

Straipsnius susijusius su verslumu rasite čia:
[1]
https://www.delfi.lt/darbas/darbo-rinka/verslumas-lietuvoje-2-is-3-lietuviu-skeptiskai-vertina-salies-palankuma-pradeti-versla.d?id=82825261
[2]
https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2019/11/19/news/verslumas-lietuvoje-2-is-3-lietuviu-skeptiskai-vertina-salies-palankuma-pradeti-versla-12618641/
[3]
https://aina.lt/verslumas-lietuvoje-2-is-3-lietuviu-skeptiskai-vertina-salies-palankuma-pradeti-versla/
[4]
http://www.bznstart.lt/verslas/verslo-gidas/4954/Lietuviai-verslus-bet-skeptiski
[5]
http://www.prim.lt/prim/naujienos/verslumas_lietuvoje_2_is_3_lietuviu_skeptiskai_vertina_salies_palankuma_pradeti_versla/
[6]
http://nyksciai.lt/du-is-triju-lietuviu-skeptiskai-vertina-salies-palankuma-pradeti-versla
[7]
https://www.manokrastas.lt/straipsnis/verslumas-lietuvoje-2-is-3-lietuviu-skeptiskai-vertina-salies-palankuma-pradeti-versla-

2019 m. lapkričio 18 d. Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje atidaryta Panevėžio ekonomikos ir verslo akademija (PEVA).  

„Labai smagu, kai gražios iniciatyvos virsta realiais darbais. Mykolo Romerio universiteto iniciatyva, idėja degantys dėstytojai ateina į Panevėžį turėdami labai gražų tikslą – kryptingai ir kokybiškai mokyti ekonomikos ir verslo. Džiaugiuosi, kad idėja buvo taip entuziastingai sutikta švietimo bendruomenės ir pačių moksleivių – ne veltui šiandien matome tiek daug jūsų susirinkusių čia. Moksleiviams, mokytojams ir dėstytojams linkiu turiningų metų ir įdomių paskaitų. Tegul šie metai tampa puikiu startu tolesniam bendravimui ir bendradarbiavimui“, – akademijos atidarymo metu sakė miesto meras Rytis Račkauskas.

Po oficialus atidarymo pristatyta EVA programa, M. Romerio universiteto (MRU) Ekonomikos ir verslo fakulteto dekanas prof. dr. Gintaras Černius skaitė pirmąją paskaitą – „Kaip valdyti asmeninius finansus?“.

EVA steigėjai – Savivaldybė, MRU ir 5-oji gimnazija. Į užsiėmimus kviečiami vyresni kaip 16 metų jaunuoliai. Programos trukmė – 1 metai. Užsiėmimai vyks šeštadieniais dukart per mėnesį, mokslo metų pabaigoje planuojama stovykla.

Baigę programą mokiniai laikys egzaminą, pažangieji gaus pažymėjimus. Mokiniams EVA užsiėmimai nemokami.

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.: